Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Tak wygląda mała architektura dla wielkiej Twierdzy Kraków

Katalog elementów małej architektury dla obiektów Twierdzy Kraków to kolejny krok na drodze do usystematyzowania otoczenia budynków pofortecznych w naszym mieście. Zadania opracowania katalogu podjął się zespół specjalistów z Katedry Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Praca została wykonana na zlecenie Zarządu Budynków Komunalnych.

Katalog małej architektury Twierdzy Kraków zaślepka
Fot. materiały ZBK

Do małej architektury zaliczamy takie elementy, jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery czy tablice informacyjne. Ich skatalogowanie pozwoli na uzyskanie harmonijnego wyglądu otoczenia fortów oraz ujednoliconej, spójnej formy obiektów małej architektury, które będą montowane na terenie obiektów Twierdzy Kraków w ramach realizowanych prac remontowych lub inwestycyjnych. Założenia dotyczące wyglądu poszczególnych elementów, które znalazły się w katalogu to rezultat wspólnych uzgodnień Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie i Plastyk Miasta. W tworzenie opracowania byli zaangażowani także pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Wydziału ds. Turystyki.

Katalog w postaci plansz poszczególnych obiektów małej architektury zamieszczamy do pobrania poniżej, udostępniając je tym samym dla wszystkich podmiotów i osób użytkujących obiekty Twierdzy Kraków, które chciałyby skorzystać ze wzorów i projektów w realizowanych przez siebie pracach.

"Mała architektura dla wielkiej Twierdzy" – pobierz katalog małej architektury dla obiektów Twierdzy Kraków [PDF]

Katalog małej architektury Twierdzy Kraków – wybrane plansze [PDF]:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Twierdza Kraków
Data publikacji: 2022-11-30
Data aktualizacji: 2022-11-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź