Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Fort 49 Grębałów

Jak Kraków bronił Europy. Wykład w Sali Portretowej magistratu

2022-12-06

W pierwszych miesiącach I wojny światowej Twierdza Kraków stała się uczestniczką walk na froncie galicyjskim. Jej udział miał wpływ na dalszy bieg wydarzeń. O tym, jaką funkcję spełniła wówczas krakowska twierdza dowiemy się podczas prelekcji „Kraków obrońcą Europy. Rola Twierdzy Kraków w I wojnie światowej”.

Kulturalny grudzień w Forcie Borek

2022-12-02

Mikołajkowy spektakl teatralny, zwiedzanie z przewodnikiem czy rodzinne warsztaty florystyczne – oto najciekawsze wydarzenia miesiąca w murach Fortu Borek, nowej filii Centrum Kultury Podgórza. To niezwykłe miejsce tętni życiem i zaprasza w swoje progi wszystkich mieszkańców i turystów miasta.

Katalog małej architektury Twierdzy Kraków zaślepka

Tak wygląda mała architektura dla wielkiej Twierdzy Kraków

2022-11-30

Katalog elementów małej architektury dla obiektów Twierdzy Kraków to kolejny krok na drodze do usystematyzowania otoczenia budynków pofortecznych w naszym mieście. Zadania opracowania katalogu podjął się zespół specjalistów z Katedry Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Praca została wykonana na zlecenie Zarządu Budynków Komunalnych.

Fort św. Benedykt

Rozmowy z mieszkańcami o przyszłości fortu „św. Benedykt”

2022-10-13

Jesienią 2021 r. roku odbyły się konsultacje społeczne, dzięki którym możliwe było opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla rewitalizacji fortu „św. Benedykt”. W czwartek, 20 października podczas spotkania z mieszkańcami przedstawione zostały założenia tego programu.

Zwiedzanie fortu Grębałów podczas Dni Twierdzy Kraków 2022

Świadek dziejów opowiada. Spotkania z historią w forcie „Grębałów”

2022-10-06

Do końca roku potrwa cykl spotkań „Fort Grębałów – świadek dziejów – opowiada”. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się z nich nie tylko o historii Twierdzy Kraków, ale także lepiej poznać i zrozumieć Kraków przełomu dziejów.

Twierdza Kraków

Radni o promocji Twierdzy Kraków

2022-10-13

O działaniach promocyjnych na rzecz rozpropagowania wiedzy o Twierdzy Kraków dyskutowali radni podczas posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki w czwartek, 13 października.

„Blachy przewodnickie” rozdane. Przewodnicy przybliżą Twierdzę Kraków

2022-09-30

Podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki we wtorek, 27 września, odbyło się uroczyste wręczenie odznak absolwentom kursów przewodnickich. W tym roku do grona kwalifikowanych przewodników turystycznych po Krakowie dołączyło 25 osób.

Twierdza Kraków gadżety

Zwiedzaj Twierdzę Kraków i zdobywaj nagrody!

2022-09-09

Trwa wyzwanie, które połączy nas w pasji odkrywania dziedzictwa naszego miasta. Najwytrwalsi eksploratorzy Twierdzy Kraków zostaną uhonorowani nagrodami! Zachęcamy do włączenia się do akcji!

Zakończyła się pierwsza edycji Dni Twierdzy Kraków!

2022-08-24

Od 10 września do 18 września mieszkańcy Krakowa i pasjonaci turystyki poza utartym szlakiem mogli wziąć udział w nowym wydarzeniu w kalendarium miasta. Dni Twierdzy Kraków, bo o nich mowa, towarzyszyły 30. jubileuszowej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Wielkie święto Twierdzy Kraków było idealną okazją, by wspólnie odkrywać niezwykłe dziedzictwo stolicy Małopolski.

Fort Sidzina

Fort pełen kultury

2022-09-15

W weekend 17–18 września, fort 52 ½ S „Sidzina”, znany też jako Fort Sztuki (i) Życia otworzył swoje bramy, zapraszając na obchody Dni Twierdzy Kraków. Emocji nie brakowało!

Znajdź