Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Rozpoczęły się Dni Twierdzy Kraków

Rozpoczęły się Dni Twierdzy Kraków

2023-09-10

W czwartek 7 września 2023 r. w Muzeum Armii Krajowej – dawnym Zespole Aprowizacji Twierdzy Kraków – zorganizowano z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Anny Korfel-Jasińskiej konferencję prasową prezentującą program i atrakcje tegorocznych Dni Twierdzy Kraków.

Twierdza Kraków nagrodzona

Twierdza Kraków Turystycznym Produktem Roku 2023

2023-09-08

Miło nam poinformować, że program turystyczny „Twierdza Kraków” został uhonorowany tytułem laureata Turystycznego Produktu Roku 2023 przez kapitułę ForumBiznesu.

Muzeum AK dziedziniec

Poznaj program drugiej edycji Dni Twierdzy Kraków

2023-08-11

Stare mury fortyfikacji lubią skrywać różne sekrety. Jakie tajemnice mieści w sobie krakowska twierdza? Można przekonać się o tym podczas drugiej edycji Dni Twierdzy Kraków, które potrwają do 17 września. Zapraszamy do zapoznania się z programem!

Fort Jugowice wystawa stała

Poznaj wystawę „Fort Jugowice. Dziedzictwo miejsca”

2023-06-28

Od 6 lipca w Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego przy ul. Fortecznej 28 można zobaczyć ekspozycję poświęconą historii i tradycji południowych obszarów Krakowa, a także Twierdzy Kraków: okoliczności powstania, architekturze obiektu oraz żołnierzom zamieszkującym ją przed laty. Wystawa „Fort Jugowice. Dziedzictwo miejsca” to wystawa stała najmłodszego oddziału Muzeum Krakowa.

Fort Barycz

Przetarg na dzierżawę fortu Barycz

2023-08-22

8 września odbędzie się pierwszy ustny przetarg na dzierżawę fortu nr 50 1/2 Ost „Barycz”. Chodzi o nieruchomość położoną przy ul. Hallera 25 w dzielnicy X Swoszowice.

Fort 52 Borek

Fort Borek na podium - Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku

2023-04-17

Dawny fort artyleryjski nr 52 Borek na długo zniknął z mapy Krakowa niszczejąc jako pustostan. Z końcem lipca 2022 r. powrócił, stając się nowoczesną i wyjątkową pod względem architektonicznym i historycznym siedzibą filii Centrum Kultury Podgórza oraz Ośrodka Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki. Unikatowy projekt inwestycyjny wziął udział w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Budowlanym „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Został doceniony przez internautów.

ITTF Warszawa 2023 targi

Promocja Twierdzy Kraków na największym spotkaniu branży turystycznej w Polsce

2023-03-21

Za nami pierwsze od czterech lat międzynarodowe turystyczne targi w stolicy. 16-18 marca 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki odbyły się targi ITTF Warsaw. Miasto Kraków, wraz z Małopolską Organizacją Turystyczną, Tarnów Travel oraz Polskim Stowarzyszeniem Flisaków Pienińskich prezentowało atrakcje naszego regionu, w tym takie produkty turystyczne, jak Twierdza Kraków.

Wyniki raportu ICOMOS-POLSKA dotyczącego Twierdzy Kraków

2023-02-21

Najwybitniejsi w kraju eksperci z Komisji Architektury Militarnej Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS-POLSKA, przekazali 17 lutego Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu raport z wizyty studialnej obiektów wchodzących w skład Twierdzy Kraków, która miała miejsce w październiku 2022 r.

Bastion III Kleparz wnętrze

Odkryj tajemnicę. Idea projektu Twierdzy Kraków

2023-01-12

Projekt Twierdza Kraków to idea przybliżenia turystom i mieszkańcom dziedzictwa dawnej architektury obronnej Krakowa. To Wawel, mury obronne, Brama Floriańska, Barbakan a także ponad sto obiektów XIX-wiecznej Twierdzy Kraków zlokalizowanych w różnych częściach miasta, a nawet tuż poza jego granicami.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Krakowie

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Krakowie

2023-03-02

24 lutego w krakowskim magistracie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. W tym roku odbyło się ono pod hasłem „Kraków rozświetla świat”.

Znajdź