Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

ITTF Warszawa 2023 targi

Promocja Twierdzy Kraków na największym spotkaniu branży turystycznej w Polsce

2023-03-21

Za nami pierwsze od czterech lat międzynarodowe turystyczne targi w stolicy. 16-18 marca 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki odbyły się targi ITTF Warsaw. Miasto Kraków, wraz z Małopolską Organizacją Turystyczną, Tarnów Travel oraz Polskim Stowarzyszeniem Flisaków Pienińskich prezentowało atrakcje naszego regionu, w tym takie produkty turystyczne, jak Twierdza Kraków.

Wyniki raportu ICOMOS-POLSKA dotyczącego Twierdzy Kraków

2023-02-21

Najwybitniejsi w kraju eksperci z Komisji Architektury Militarnej Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS-POLSKA, przekazali 17 lutego Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu raport z wizyty studialnej obiektów wchodzących w skład Twierdzy Kraków, która miała miejsce w październiku 2022 r.

Bastion III Kleparz wnętrze

Odkryj tajemnicę. Idea projektu Twierdzy Kraków

2023-01-12

Projekt Twierdza Kraków to idea przybliżenia turystom i mieszkańcom dziedzictwa dawnej architektury obronnej Krakowa. To Wawel, mury obronne, Brama Floriańska, Barbakan a także ponad sto obiektów XIX-wiecznej Twierdzy Kraków zlokalizowanych w różnych częściach miasta, a nawet tuż poza jego granicami.

Fort Borek

Fort Borek zaprasza w marcu

2023-03-02

Filia Centrum Kultury Podgórza w forcie Borek przygotowała szereg interesujących propozycji na marzec! Będzie można również wziąć udział w zwiedzaniu odrestaurowanego fortu. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Krakowie

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Krakowie

2023-03-02

24 lutego w krakowskim magistracie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. W tym roku odbyło się ono pod hasłem „Kraków rozświetla świat”.

Gala Europejskich Dni Dziedzictwa 2022

Gala Jubileuszowa 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Połączeni dziedzictwem”

2022-12-12

Europejskie Dni Dziedzictwa, to cykliczny projekt obejmujący swoim zasięgiem 50 krajów – sygnatariuszy Europejskiej Konwencji Kulturalnej. W tym roku w Polsce wydarzenia pod znakiem EDD odbyły się już po raz 30. Z tej okazji 7 grudnia w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się Gala Jubileuszowa Europejskich Dni Dziedzictwa „Połączeni dziedzictwem”. Gmina Miejska Kraków, jako realizator projektu Twierdza Kraków, również znalazła się wśród gości.

Katalog małej architektury Twierdzy Kraków zaślepka

Tak wygląda mała architektura dla wielkiej Twierdzy Kraków

2022-11-30

Katalog elementów małej architektury dla obiektów Twierdzy Kraków to kolejny krok na drodze do usystematyzowania otoczenia budynków pofortecznych w naszym mieście. Zadania opracowania katalogu podjął się zespół specjalistów z Katedry Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Praca została wykonana na zlecenie Zarządu Budynków Komunalnych.

Fort św. Benedykt

Rozmowy z mieszkańcami o przyszłości fortu „św. Benedykt”

2022-10-13

Jesienią 2021 r. roku odbyły się konsultacje społeczne, dzięki którym możliwe było opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla rewitalizacji fortu „św. Benedykt”. W czwartek, 20 października podczas spotkania z mieszkańcami przedstawione zostały założenia tego programu.

Twierdza Kraków

Radni o promocji Twierdzy Kraków

2022-10-13

O działaniach promocyjnych na rzecz rozpropagowania wiedzy o Twierdzy Kraków dyskutowali radni podczas posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki w czwartek, 13 października.

„Blachy przewodnickie” rozdane. Przewodnicy przybliżą Twierdzę Kraków

2022-09-30

Podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki we wtorek, 27 września, odbyło się uroczyste wręczenie odznak absolwentom kursów przewodnickich. W tym roku do grona kwalifikowanych przewodników turystycznych po Krakowie dołączyło 25 osób.

Znajdź