Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Punkty InfoKraków

W punktach INFOKRAKÓW można zasięgnąć informacji na temat atrakcji turystycznych miasta i okolic, wydarzeń kulturalnych, miejsc noclegowych, kupić bilety, wynająć przewodnika oraz zaopatrzyć się w bezpłatne materiały promocyjne.

Wojciech Wandzel

Punkty InfoKraków znajdują się na terenie całego miasta. Są to:

  • InfoKraków ul. św. Jana 2 - zgodnie z nazwą mieści się na ulicy świętego Jana 2. Dawniej w tym miejscu znajdowało się Centrum Informacji Kulturalnej. Można u nas uzyskać wszechstronną informację o wydarzeniach kulturalnych odbywających się w Krakowie i okolicach, jak również zakupić na nie bilety. W punkcie znajdziemy także materiały turystyczne i przewodniki po Krakowie oraz Małopolsce, pamiątki, gadżety promocyjne czy bilety na zorganizowane wycieczki.
  • InfoKraków Sukiennice – znajduje się w samym środku Rynku Głównego. Już samo usytuowanie punktu pozwala poczuć klimat tego wyjątkowego miasta o ponad tysiącletniej historii, bowiem mieści się on  wewnątrz wzniesionych u schyłku XIV wieku sukiennic . Punkt ma profil typowo turystyczny, otwarty jest przez cały rok, pośredniczy w rezerwacji usług przewodnickich oraz umożliwia zakup biletów na wycieczki do najatrakcyjniejszych miejsc regionu. Punkt dysponuje szeroką gamą materiałów turystycznych: map, przewodników, folderów – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Można tu również nabyć ciekawe pamiątki.
  • InfoKraków ul. Szpitalna 25 – punkt zlokalizowany jest przy ul. Szpitalnej 25. Mieści się w pobliżu kompleksu komunikacyjnego: dworców kolejowego i autobusowego. Dla wielu turystów jest to miejsce pierwszego kontaktu z prawdziwą ofertą turystyczną Krakowa. Można tu zasięgnąć porady dotyczącej noclegów, materiałów promocyjnych czy miejsc szczególnie wartych uwagi.
  • InfoKraków ul. Józefa 7 -  zlokalizowany jest w centrum zabytkowej dzielnicy Kazimierz. Turystom odwiedzającym tę część Krakowa punkt oferuje kompleksową informację turystyczną (najważniejsze zabytki i godziny otwarcia, szlaki turystyczne Kazimierza, ciekawe miejsca, restauracje) i kulturalną (koncerty muzyki klasycznej, klezmerskiej, przedstawienia teatralne, kluby z muzyką na żywo). Ponadto w punkcie udostępniane są bezpłatne materiały promocyjne dotyczące miasta i województwa małopolskiego oraz prowadzona jest sprzedaż wydawnictw (przewodniki, audio-guide’y, mapy), pocztówek, znaczków, biletów na wycieczki zorganizowane.
  • InfoKraków Zgody 7 - zlokalizowany jest w Nowej Hucie, na osiedlu Zgody 7, czyli w bliskim sąsiedztwie placu Centralnego. Zgody 7 to miejsce, które powstało w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, gdzie odbywają się spotkania, prelekcje, warsztaty oraz inne wydarzenia kulturalne. To również punkt spotkań oraz przestrzeń przeznaczona m.in. dla rodzin, młodzieży i osób starszych, przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W InfoKraków Zgody 7 zasięgniemy informacji na temat tego, co dzieje się nie tylko w Krakowie, ale przede wszystkim w Nowej Hucie.
  • InfoKraków Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach -   mieści się w hali głównej Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach. Jest to często miejsce pierwszego kontaktu turystów z Krakowem, zatem to właśnie tu można znaleźć informację, jak najłatwiej dotrzeć do centrum, oraz uzyskać pomoc w znalezieniu noclegu. Punkt zaopatrzony jest w materiały turystyczne, przewodniki, mapy czy karty turystyczne, ułatwiające łatwe i przyjemne zapoznanie się z Krakowem oraz województwem małopolskim. Można tu również zasięgnąć informacji o wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w mieście.
  • InfoKraków Powiśle 11 - Nowoczesny punkt InfoKraków przy ul. Powiśle 11 znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych krakowskich lokalizacji – tuż nad Wisłą, u stóp Wawelu. Jest to miejsce stworzone z myślą o potrzebach dziesiątek tysięcy gości zwiedzających codziennie zamek i okolice wzgórza wawelskiego.
  • InfoKraków ICE Kraków - W punkcie przy ul. Konopnickiej 17 można kupić bilety na aktualnie organizowane w mieście wydarzenia kulturalne. Pracownicy podpowiedzą, gdzie szukać interesujących koncertów, wystaw i oryginalnych atrakcji dla dzieci. Można też otrzymać tu bezpłatne wydawnictwa promujące Kraków, w tym „Karnet” – miesięcznik prezentujący ofertę kulturalną Krakowa. Pracownicy punktu doradzą również, gdzie szukać miejsc noclegowych w atrakcyjnych cenach. UWAGA! Punkt nieczynny w dni, gdy w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbywają się imprezy zamknięte.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Luboń
Podmiot publikujący: Twierdza Kraków
Data publikacji: 2022-09-02
Data aktualizacji: 2022-09-02
Powrót